Obrót bonusem bukmacherskim
Poradniki

Obrót bonusem bukmacherskim

Jeśli jesteś początkującym graczem zakładów sportowych musisz wiedzieć, że zakładając konto u internetowego bukmachera możesz odebrać bonus powitalny. Tego typu promocja powitalna zawsze wiąże się z regulaminowym terminem "obrót bonusem". Co to jest i co zrobić, by spełnić warunki obrotu? Poniższy tekst powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Bukmacherzy poprzez narzędzia marketingowe kuszą nowych graczy. Jednym ze skutecznych sposobów na pozyskanie nowych klientów jest tzw. bonus na start/bonus powitalny, czyli promocja związana z rejestracją konta i pierwszą wpłatą. Nowy gracz korzystając z tego typu oferty otrzymuje od bukmachera dodatkowe pieniądze na grę.

By nie było tak kolorowo kwota bonusu podlega warunkom obrotu, które zapisane są w regulaminie promocji. To oznacza, że aby wypłacić pieniądze otrzymane od bukmachera (bonus) należy spełnić określone warunki, czyli dokonać obrotu bonusem.

Obrót bonusem - czyli suma stawek, jaką należy postawić zgodnie z wymogami regulaminu. Tłumacząc prościej - kwota za jaką trzeba zagrać, przy użyciu kilku kuponów, by spełnić warunki obrotu.

Mówiąc wprost, bukmacher daje na zachęte bonusowe pieniądze ale wprowadzając wymóg obrotu ma nadzieję, że gracz przegra zarówno kwotę bonusu jak i wpłacony depozyt.

Warunki obrotu określa regulamin bonusu, który dodatkowo zawiera:

  • obrót - łączną sumę stawek wymaganą do obrotu
  • minimalny kurs - zakłady kwalifikujące się do obrotu
  • rodzaj zakładów - jakie zakłady kwalifikują się do obrotu (przedmeczowe/"na żywo", pojedyncze/akumulowane)
  • czas - okres, w którym należy postawić wymaganą ilość zakładów

Z reguły przy bonusach od depozytu kwocie obrotu podlega bonus i pierwsza wpłata.

Przykład obrotu bonusem forBET

Bukmacher forBET nowym graczom oferuje bonus od pierwszej wpłaty do 600 PLN. Gracz po rejestracji konta otrzyma dodatkowo od bukmachera 100% od depozytu do maksymalnie 600 PLN.

Według regulaminu promocji forBET kwotę bonusu należy obrócić 8 razy przy użyciu kuponów z kursem minimalnym 3.00 w okresie 30 dni.

Jeśli nowy gracz forBET dokona wpłaty na konto 600 PLN, to zyska od bukmachera bonus 600 PLN. Oznacza to, że będzie musiał dokonać ośmiokrotny obrót kwotą 800 PLN, czyli:

600 PLN (bonus) * 8 (obrót) = 4800 PLN (kwota obrotu)

By dokonać obrotu łączna suma stawek zakładów wynieść musi minimum 4800 PLN.

Należy pamiętać, że zakłady spełniające warunki obrotu muszą zostać zawarte po kursie minimalnym 3,00 - zgodnie z regulaminem oferty.

W matematycznym ujęciu obrót, to mnożnik kwoty bonusu.

Jeśli gracz w okresie obrotu bonusem przegra wszystkie środki, to zostaje on zwolniony z warunków obrotu i jeżeli wpłaci kolejne pieniądze to nie będzie musiał dokańczać obrotu z bonusu powitalnego.

Bonusy od bukmacherów, które należy obrócić

  • forBET - 100% od wpłaty do 600 PLN. Obrót: 8 razy bonus
  • Totolotek - 100% od wpłaty do 500 PLN. Obrót: 3 razy bonus + depozyt
  • Fortuna - 100% od wpłaty do 400 PLN. Obrót: 4 razy bonus
  • Milenium - 100% od wpłaty do 500 PLN. Obrót: 3 razy bonus

Niespełnione warunki obrotu

Warunki obrotu należy spełnić w określonym przez regulamin czasie. Gracz, który nie zdoła wypełnić obrotu utraci bonus i wygrane pochodzące przy jego użyciu.

W trakcie obrotu bonusem pieniądze gracza ulegają zamrożeniu na koncie i nie można ich wypłacić z konta bukmachera. Próby wypłat mogą wiązać się z anulowaniem bonusu więc lepiej nie testować "czy da się wypłacić".

Stan obrotu bonusem można monitorować na stronie bukmachera w zakładce "moje konto". W każdej chwili w razie wątpliwości związanych z bonusem można skorzystać z działu pomocy bukmachera, który powinien udzielić informacji odnośnie warunków obrotu.

Podsumowanie

Obrót bonusem na pierwszy rzut oka wygląda na skomplikowany proces szczególnie dla początkujących graczy. Jak się jednak okazuje za tym stwierdzeniem kryje się proste działanie matematyczne, które określa za jaką kwotę łącznie trzeba zagrać, by uwolnić bonus.

Przy obrocie dodatkowo trzeba pamiętać o innych wymogach, czyli kursie minimalnym i czasie przeznaczonym na spełnienie warunków. Stosowanie się do regulaminu pozwoli dzięki bonusom zyskać dodatkowe pieniądze od bukmachera.