Metody płatności u bukmacherów
Poradniki

Metody płatności u bukmacherów

Możliwość obstawiania meczów bez wychodzenia z domu, to główna przewaga bukmacherów internetowych nad stacjonarnymi. W typowaniu online ważnym aspektem jest transfer pieniędzy na linii gracz - bukmacher. Jakie metody płatności oferują legalni bukmacherzy w Polsce?

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej operujemy gotówką. Płatności online i konta bankowe w dużej mierze "pozbawiły" nas kontaktu z banknotami. Zakupy w sklepie? Płatność PayPass. W Internecie? Przelew bankowy lub transakcja przy użyciu portfela elektronicznego.  W dobie błyskawicznej wymiany informacji pieniądze z konta A na koncie B pojawią się po kilku minutach.

Szybki transfer pieniędzy sprzyja internetowym bukmacherom. Gracze przy użyciu komputera lub telefonu mogą doładować konto i postawić zakład w przeciągu kilku chwil.

Bukmacherzy chcą być dostępni dla jak najszerszej grupy graczy, dlatego oferują wiele metod płatności. Sprawdziliśmy w jaki sposób można wpłacać pieniądze u legalnych bukmacherów.

Błyskawiczny przelew bankowy

To najbardziej popularna metoda płatności wśród internautów, która dostępna jest u każdego legalnego bukmachera. Firmy Tpay, Dotpay czy Przelewy 24 pośredniczą w transakcji między bankiem a bukmacherem.

Serwisy te działają na zasadzie przedpłaty. W przeciągu kilku minut pieniądze pojawią się na koncie bukmachera. Co ważne żaden z tych pośredników nie pobiera prowizji. Jest to w pełni darmowa metoda płatności.

Tpay, Dotpay czy Przelewy 24 obsługują ponad 30 banków! Co istotne, transakcje tymi metodami można realizować przez 365 dni w roku o każdej porze dnia i nocy.

Karty kredytowe i debetowe

Legalni bukmacherzy obsługują wpłaty i wypłaty za pośrednictwem kart kredytowych i debetowych. To szybka i bezpieczna metoda płatności, która realizowana jest błyskawicznie.

Aby zrealizować płatność za pośrednictwem karty kredytowej/debetowej należy podać następujące dane:

- kod CVC (są to 3 numery znajdujące się na odwrocie karty),
- rodzaj karty (VISA, MasterCard)
- numer karty,
- dane posiadacza karty.

Polscy bukmacherzy nie pobierają prowizji od wpłat i wypłat przy użyciu kart kredytowych/debetowych.

Skrill

To najpopularniejszy na świecie portfel elektroniczny idealny dla typerów zakładów bukmacherskich. Dzięki Skrill błyskawicznie można doładować konto u bukmachera w przeciągu kilku minut.

Użytkownicy Skrill mają dostęp do indywidualnego konta, z którego mogą dokonywać płatności. Co więcej, Skrill posiada karty do bankomatów przy użyciu których można płacić w sklepach i z dowolnych bankomatów pobierać gotówkę.

Jak działa konto w Skrill:

  • Rejestrujesz i weryfikujesz konto w Skrill
  • Doładowujesz konto poprzez przelew bankowy, kartę kredytową/debetową
  • Pieniądze ze Skrill możesz błyskawicznie wpłacać do bukmachera oraz dysponować nimi przy użyciu karty Skrill

Portfel Skrill w swojej ofercie posiadają: Fortuna, LV BET, Totolotek oraz STS.

Innym popularnym portfelem elektronicznym jest Neteller, który wchodzi w skład tej samej spółki co Skrill. Polscy bukmacherzy jak na razie nie zdecydowali się wprowadzić do metod płatności Neteller'a.

Paysafecard

To znany w Europie dystrybutor płatności prepaid. Realizacja płatności za pośrednictwem Paysafecard bardzo przypomina doładowania telefonu na kartę. Kupony Paysafecard z kodem zasilającym można kupić w sklepach typu FreshMarket, Pepco czy na Poczcie Polskiej. Tutaj znajdziesz pełną listę dystrybutorów kodów Paysafecard: https://www.paysafecard.com/pl-pl/kup/dystrybutorow/

Na podobnej zasadzie co Paysafecard działa Ukash.

Blik

To system płatności mobilnych, które można realizować przy użyciu telefonu. Generując jednorazowy kod weryfikacyjny można dokonywać płatności online, w sklepach oraz zakładach bukmacherskich. Użytkownik może korzystać z systemu BLIK, będąc klientem i korzystając z aplikacji mobilnych więcej niż jednego banku partnerskiego (np. mBank, ING).

System Blik w swojej ofercie posiada Fortuna.

Tradycyjny przelew bankowy

W dzisiejszych czasach to dość archaiczna metoda ale wciąż dostępna wśród polskich bukmacherów. Realizuje się ją poprzez wypełnienie druczku, w którym należy podać dane odbiorcy, numer konta itp. Tego typu wpłaty można dokonywać w bankach lub na poczcie.

Pośrednicy, czyli banki lub poczta w takim przypadku pobiorą drobną prowizję od transakcji.

Podsumowanie

Legalni bukmacherzy obsługują wiele opcji płatniczych, dlatego żaden z graczy nie powinien mieć kłopotów ze złożeniem depozytu. Każda z wyżej opisanych metod jest bardzo wiarygodna i bezpieczna - można mieć pewność, że pieniądze trafią do celu.

Należy pamiętać, że wypłaty od legalnych bukmacherów realizowane są bezpośrednio na konto bankowe gracza. Cała transakcja może potrwać do 3 dni.