Dlaczego warto mieć konta u kilku bukmacherów?
Bukmacherzy Poradniki

Dlaczego warto mieć konta u kilku bukmacherów?

Gracze zakłady sportowe obstawiają z kilku powodów. Dla rozrywki, dreszczu emocji, ale przede wszystkim, by ograć bukmachera i zarobić dodatkowe pieniądze. Optymalizacja zysków to słowo klucz w zawodowej bukmacherce, a w tym procesie istotną rolę odgrywa zjawisko posiadania kilku kont u bukmacherów, by pozwolić sobie na zwiększanie profitów.

Po nowelizacji ustawy hazardowej z 1 kwietnia 2017 roku w Polsce legalnie grać można u siedmiu bukmacherów online. To oznacza, że jedna osoba może posiadać siedem kont - każde u innego bukmachera.

Jeśli posiadasz konto u jednego bukmachera, nie oznacza to, że nie możesz założyć konta u innego bukmachera. Dowolnie można posiadać konta u kilku bukmacherów, co wiąże ze sobą określone zyski:

 • zróżnicowaną ofertę zakładów
 • możliwość gry po najwyższych kursach na rynkach
 • szanse zyskania bonusu powitalnego
 • dostęp do promocji i konkursów

Posiadanie konta u bukmachera jest darmowe i nie wiąże się z koniecznością regularnej gry i wpłat. W myśl polskiego prawa rejestracji u bukmachera może dokonać pełnoletnia osoba.

W Polsce dostępnych w internecie jest siedmiu bukmacherów (zobacz ranking), którzy różnią się pomiędzy sobą ofertą zakładów, bonusem powitalnym, promocjami oraz wysokością kursów. Posiadanie konta u kilku z nich pozwoli optymalizować grę.

Dostęp do zakładów

Bukmacherzy w podstawowej ofercie nie różnią się wiele pomiędzy sobą, jeśli chodzi o rynki na wynik meczu, bramki/punkty czy klasyfikacje. Jednak dla graczy analizujących typy bardziej skrupulatnie pod kątem przesłanek statystycznych oferta konkretnego bukmachera może budzić zastrzeżenia - w zakładach przedmeczowych i live.

Mniej popularne rynki takie jak handicapy azjatyckie nie zawsze znajdują się w ofercie wszystkich bukmacherów. Podobnie zakłady specjalne każdy z bukmacherów oferuje według swoich obserwacji. By móc mieć dostęp do pełnej oferty, jaką dają bukmacherzy warto posiadać konta u kilku z nich, żeby nie ograniczać się do standardowych rynków.

Istotną rolę pełni również czas, czyli na jak długo przed interesującym nas meczem bukmacher wystawił ofertę kursową. Zdarza się, że różnice pomiędzy bukmacherami sięgają kilku dni, co dla gracza może być irytujące czekanie na możliwość postawienia zakładu.

Różnice kursowe

Oddsmakerzy, czyli osoby odpowiedzialne za kursy różnią się pomiędzy sobą w szacowaniu szans przed meczem, co prowadzi do różnic w kursach pomiędzy bukmacherami. Obstawianie interesujących nas typów po najwyższych kursach na rynku to zwiększanie potencjalnej wygranej.

Przykład: Mecz Liverpool - Manchester United 14 październik godz. 13:30 i porównanie kursów na wynik 1X2 u popularnych w Polsce dwóch bukmacherów:

Różnice kursowe pokazują, że granie na zwycięstwo Liverpoolu jest bardziej opłacalne u bukmachera Fortuna, a na pozostałe wyniki w forBET.

Szukanie takich różnic w kursach pozwala optymalizować zyski, ale do tego potrzebne jest więcej niż jedno konto u bukmachera. W dobie błyskawicznych przelewów interneowych nie trzeba wcale posiadać pieniędzy u bukmachera, by w razie potrzeby przelać środki i postawić interesujący nas zakład po najwyższym kursie.

Bonusy powitalne

Każdy bukmacher działający na polskim rynku oferuje dla nowych graczy bonus powitalny, czyli promocje, dzięki której można na start zyskać dodatkowe pieniądze. Z tego typu okazji warto korzystać, ponieważ to możliwość zyskania darmowych środków na grę. Tym bardziej, że część bukmacherów oferuje podwójne bonusy!

By odebrać bonus powitalny należy zarejestrować konto u bukmachera i postępować zgodnie z warunkami oferty.

 • Fortuna - zakład bez ryzyka 100 PLN + 100% od pierwszej wpłaty do 400 PLN
 • Totolotek - darmowy zakład 20 PLN + 100% od pierwszej wpłaty do 500 PLN
 • forBET - 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN
 • Milenium - 100% od pierwszej wpłaty do 760 PLN
 • e-Toto - 100% od pierwszej wpłaty do 500 PLN
 • STS - darmowy zakład 20 PLN + 100% od pierwszej wpłaty do 500 PLN
 • LV BET - bonus bez depozytu 20 PLN + bonus z mnożnikiem 1000 PLN

Konkursy i promocje

Bukmacherzy oferują cykliczne konkursy typerów czy promocje specjalne na dane wydarzenia sportowe. Możliwość udziału w tego typu ofertach pozwala na atrakcyjne wygrane bonusów czy gotówki.

Tacy bukmacherzy jak Totolotek, forBET, LV BET czy Fortuna przy okazji ciekawych meczów piłki nożnej, czy sportowych turniejów pozwalają na zyskanie dodatkowych bonusów. Dla łowców promocji, to spora szansa zyskania darmowych środków na grę u kilku bukmacherów jednocześnie.

Kilku bukmacherów -  to się opłaca

Posiadanie kilku kont u bukmacherów jest legalne i darmowe a dzięki takiemu zabiegowi można odnosić określone zyski poprzez korzystanie z bogatszej oferty, wyższych kursów oraz bonusów i promocji. W zasadzie kilka kont u bukmacherów niesie ze sobą same plusy dla typera.