STS sponsorem Polskiej Ligi Esportowej
Nowości

STS sponsorem Polskiej Ligi Esportowej

STS na dobre chce zagościć w świadomości polskiego esportu. We czwartek poinformował, że został sponsorem Polskiej Ligi Esportowej. To kolejna inwestycja bukmachera w tej dziedzinie sportu. 

Na czwartkowej konferencji na Stadionie Narodowym obie strony oświadczyły podjęcie współpracy. Legalny bukmacher STS został oficjalnym sponsorem Polskiej Ligi Esportowej. Jak na razie umowa ma obowiązywać przez najbliższy rok.

STS od kilku miesięcy coraz bardziej angażuje się w rozgrywki esportu. Wspiera zespół "Izako Boars" oraz Pawła 'innocenta' Mocka, jednego z najlepszych polskich zawodników esportowych. Kolejnym krokiem jest sponsorowanie Polskiej Ligi Esportowej.

- Według mnie "złota era" esportu już trwa. Liczby cały czas rosną, nie tylko jeśli chodzi o liczbę widzów, ale i sponsorów. Mamy też coraz więcej profesjonalnych drużyn, coraz więcej zawodników ma profesjonalne kontrakty i może się rozwijać - mówi Piotr "Izak" Skowyrski, streamer oraz właściciel zespołu "Izako Boars".

Mecz gwiazd

Na poczet współpracy STS z Polską Ligą Esportową 9. marca zostanie rozegrany mecz gwiazd w grze Counter Strike. Będzie to wirtualne starcie 10 najlepszych graczy w Polsce. Do 28 lutego kibice mogą głosować na kapitanów obu drużyn. 

Prezes STS, Mateusz Juroszek na konferencji prasowej podkreślił, że w zakładach bukmacherskich rośnie zainteresowanie esportem. Stąd obecność STS-u w tych rozgrywkach.

- Robimy to, na czym zarabiamy. Ludzie obstawiają cały dzień i całą noc. Bardzo się przyglądaliśmy temu, co obstawiają nasi klienci. Są klienci, który obstawiają tylko e-sport. My jako STS mamy na tyle komfortową sytuacje, że od pierwszego dnia widzimy, że e-sport może pompować nasz biznes i to jest dla nas kluczowe - zakończył właściciel STS.