Czy bet365 jest w Polsce legalny?
Ustawa hazardowa Bukmacherzy

Czy bet365 jest w Polsce legalny?

Zgodnie z obowiązującą ustawą hazardową prawem w Polsce działać mogą bukmacherzy posiadający licencję Ministra Finansów. Jeden ze światowych potentatów na rynku, bet365 obecnie dla polskich graczy jest niestety niedostępny. Chcąc ponownie wrócić do Polski, musi otrzymać zgodę od Ministerstwa na oferowanie swoich usług.

Przed wejściem nowelizacji ustawy hazardowej z 1 kwietnia 2017 roku, bet365 należał do jednych z najpopularniejszych bukmacherów wśród polskich graczy. Brytyjski bukmacher oferował szeroką ofertę, atrakcyjny bonus powitalny i wysokie kursy. Po tym jak kilka miesięcy temu rządząca partia zaostrzyła prawo hazardowe, bet365 wycofał się z Polski zamykając wszystkie konta rezydentom Polski. W bet365 mogą obecnie typować wyłącznie Polacy zamieszkujący na stałe poza granicami Polski.

Granie z terytorium Polski w bet365 jest nielegalne, za co grozi kara grzywny. Co dokładnie grozi za łamanie ustawy hazardowej przeczytasz w artykule legalne zakłady bukmacherskie.

Obecnie na rynku zakładów online legalnie działa siedmiu bukmacherów: Fortuna, Totolotek, forBET, Milenium, LV BET, STS i e-Toto. Każda z tych firm posiada wymaganą licencję, co obstawianie u nich jest w pełni legalną aktywnością.

Spośród polskich bukmacherów pozytywne opinie wśród graczy zbiera Fortuna, która z reguły oferuje najlepsze kursy i dodatkowo posiada najwyższy limit wygranej 601 tysięcy PLN. Fortuna na tle krajowej konkurencji wyróżnia się ofertą zakładów przedmeczowych i live. Co więcej, oferuje bardzo atrakcyjny bonus dla nowych graczy: zakład bez ryzyka 100 PLN i dodatkowo 100% bonus od wpłaty do 400 PLN.

Fortuna wciąż jest zdecydowanie mniejszym bukmacherem od bet365, ale dla polskich graczy to najlepsza alternatywa.